e
sv

Hayat Ağacı ve On Sephiroth

avatar

admin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Kaballah da sefirot (tekil sefirah), Tanrı’nın on yolu veya tezahürüdür. en tepede, Kether ile başlar ve Tanrı’nın enerjisi veya kavramları yaratılıştan geçerken, yaratılan dünyaya ulaşır, insanlığın yaşadığı dünya, Malkuth’a.

Kabalistik gelenek büyüdükçe, kabalistler, Sefirot’un enerjisinin hareket ettigi ve üstatların her Sefirah’ın faydalarını elde etmek için seyahat edebilecekleri on Sefirot arasında birbirine bağlı bir yol tasarladılar. bu yollar ağı, Hayat Ağacı olarak bilinir hale geldi.

Batı büyülü geleneğinde Hayat ağacı kavramsal bir klasör olarak kullanıldi. Her bir sefirah ve yola, tanrılar, Tarot kartları, astrolojik gezegenler ve burçlar, elementler vb. gibi çeşitli fikirler verildi.

“Neyse ki, bize yol gosterebilecek bir bilim var, inisiye olmus zihin tarafından doğru bir şekilde anlaşilabilecek, matematik kadar mutlak olan, felsefeden daha bagimsiz, ruhun kendisi olan, öğretmeni Tanrı olan, yöntemi Tanrıda olan, ilahi Işık kadar basit metoda sahip olan, ilahi ates kadar gizli, sonuçları ilahi Su kadar berrak olan, ilahi Hava gibi her şeyi kucaklayan ve ilahi Toprak kadar katı olan bir bilim. Hakikat, bu muhteşem akıntının kaynağıdır. Sonsuzluk içinde sonsuz olan Hakikat, özdeş olduğu ilk Hakikat, Birliği içinde sonsuzdur.”

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.